Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.

Efter fyrtio års skrivande, Cecilia Hagen - jag är besviken på en sån värdelös pudling. Rekommenderas: Merete Mazzarella, om konsten att pudla,
OT.. Nu mobiliserar polisen på Gotland. Det saknar motstycke säger polischefen. Och då menar han inte våldtäkten, utan protesterna mot att männen frisläpptes. Och nu ska dom sättas dit, inte männen som våldtog, utan dom som protesterade. Finns likheter när Carola H och hennes son blev mördade på IKEA. Mördaren hade ingen bevakning, trots att han fått besked om omedelbar utvisning för andra gången, utan poliser skickades till det asylbonde som mördaren bodde på, för att skydda dom boende från mörka krafter utifrån. Tala om att göra förövare till offer.
SvaraRaderaDet finns absolut i genting i detta nya land som jag finner försvarbart. Utom naturen och familj och kära vänner.
RaderaVi behöver en kvinna som rikspolischef snarast. Varför inte Cecilia Hagen hon är lika spattig som öket som sitter där nu.
SvaraRaderaDet går inte att misstolka Hagens obehagliga önskemål mot oliktänkande.
SvaraRaderaKanske går hennes önskningar i uppfyllelse.
Det förs en mordisk politik i Sverige mot alla som inte tycker som Hagen och hennes kumpaner.