onsdag 20 februari 2013
Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
Mannen dömdes för grov stöld i oktober förra året till fängelse i hela ett år och sex månader, samt otroligt nog - utvisning. Nu tycker säkert många av oss blodtörstiga rackare att detta var föööör softhearted till och med för landet Mesproppien. Men då har vi garanterat inte tagit till oss svensk medias tillbörliga avbön för 28-åringen, som beskrevs så innerligt att vara alldeles förtvivlat ångerfull och till och med bad om ursäkt.
Plötsligt händer det. Dem senaste tiden måste vara oerhört frustrerande för PK-maffian. Den största hataren (dock inte nät) - färgad sosse, den snälle och goe förebilden - butiksrånare och den lipande ångerfyllde tjuven - internationellt efterlyst mördare.
SvaraRaderaSedan tror jag inte på Efterlyst goes International för vem är intresserad att få tillbaka dem som man just blivit av med? Vive La Republique! Vive La France! förresten för att ha tagit bladet från munnen.
Länktips på en som inte märkt att tåget gått, Titanic hittat is eller multikulti är sååå nittio; http://www.nsd.se/nyheter/artikel.aspx?ArticleID=7480840#fank7482490
OK, du har en point. Men då är ju fransoserna rätt korkade.
SvaraRaderaKanske vi ska börja titta på andra länders efterlyst och sitta redo med tips-numret?
Tack för länken, ska genast läsa!