Inkvoterad islamism.
Avslöjad: En muslimsk poliskvinna i London, Ruby Begum 26 år, i muslimska kläder borde inte förvåna västvärlden längre, när hon blir påkommen med att ha kontakter med jihadister i Syrien.
Innan hon blev polis twittrade hon flitigt om grova förolämpningar mot judar och skratta åt 9/11-terrorn. Men ingen på polisutbildningen tycktes ha gjort sin research. Eller.....?
Ruby Begum kallade icke-muslimer nedsättandeför "kuffar", och beskrev en temugg, som att den har haft kuffars läppar på sig, så den kunde hon aldrig i livet använda igen.
I vår nya landskultur köptes sanningssägaren Peter Springare ut från polisen medan jude-och SD-hataren polisen Nadim Ghazale fick fullt stöd av polisledningen och landets justitieminister.
Den dubbla måttstocken styr i EU.
Iran på väg.
Tål inte att se arabpolisen. Han tycker att han är störst bäst och vackrast, ivrigt påhejad av svenska kvinnor. Dock lite tystare nu, sen han visade vem han verkligen var, en som hatar oss svenskar, inklusive kvinnorna.
SvaraRaderaTyvärr måste jag ge dig rätt, trots att jag är kvinna själv. För 15 år sen sa jag, att om det var fler kvinnor i regeringen så skulle vi ha ett bättre samhälle. Ack, ack, så fel jag hade! Men jag var naiv då och såg det inte komma. Nu är jag visare och har fått upp ögonen. Har dock aldrig röstat på den här regeringen, en liten tröst i alla fall.
Radera/Helene
Helene, jag gissar att du i barn- och ungdom omgavs av kärleksfulla och starka kvinnor, som alltid fanns, och alltid var mjuka och kloka förebilder. Jag trodde som du. Men det är inte dessa kvinnor som blir toppolitiker och högsta ledare, de absolut vedervärdigaste och maktgalnaste människor jag mött är två kvinnliga chefer i mitt arbete. De betedde sig VÄRRE än hårda armbågsmän, som Morgan Johansson, t.ex. Så jag har lärt mig samma läxa som du. Ledarskapet har inte med kön att göra, det har med personligheten att göra. Det är de värsta strebrarna, och oftast fel typ av människor, som hänsynslöst tar sig till toppen och gräddfilerna. Därför ser världen ut som den gör.
RaderaNu är Polisen och Morgan Polisanmälda Vi får väl se vad det leder till
SvaraRaderaChips och dip!!
RaderaAlla som vill ha fler kvinnor på ledande positioner blir plötsligt väldigt ointresserade när man pratar om Margaret Thatcher.
SvaraRaderaJa, då rinner feminismen av feministerna.
Radera