Annika Ström Melin fick slutligen sitt politiska drömsamhälle mitt i knät.
Efter den värsta, råaste och brutalaste våldsveckan i svensk historia har våra semestrande regeringsmedlemmar tigit som Berlinmuren.
Däremot har EU- och regimtrogna journalisten Annika Ström Melin twittrat om att hon nu är rosenrasande upprörd. Det har till sist gått upp för elitens elit, att trots det statusfyllda och högavlönade glassjobbet och privilegierna, så kan märkligt nog mellanösternvåldet drabba även henne och t.o.m hennes dotter!
Så nu, såklart, måste helvetet, som vi andra tvingats leva så länge i, upphöra.
Det måste "fås ett slut på".
NU.
Regimgräddan har talat och knäppt med fingrarna.
Men gud nåde om du vill välja läkare, då blir Stefan L upprörd.
SvaraRaderaÄntligen trillade polleten ned.
SvaraRaderaFörslag till nästa regering. Alla, oavsett kön fom 18 tom 46 års ålder skall göra plikttjänst och utbildas till internationella hjälparbetare under FNs beskydd att arbeta med återuppbyggnad i sina respektive hemländer. Gör Sverige till den verkliga humanitära stormakten.
Polletten har INTE trillat ned. De har inte förmågan att fatta någonting.
RaderaStrandvägen, Luleå, om bara multikulturen också infiltrerar Södermalm så kanske det blir MSM:s nästa påverkansprojekt?
SvaraRadera#sentskasyndarenvakna
Vad är det egentligen med alla dessa oerhört fiiina och goda människor som kräver mer invandring av oanställningsbara och öppna gränser etc?
SvaraRaderaHar de inget konsekvenstänk öht?
Det tycks som om att först när man själv blir påtagligt drabbad av mångkulturen DÅ tänds ett Liljeholmens?
Jag tror men är inte säker på att det var Karl-Olov Arnstberg som förklarade fenomenet. Alla samhällen har en outtalad nivå av godhet. Om man känner med sig att man inte riktigt når upp till normen får man försöka förbättra sina "godhetspoäng". Detta resulterar i ett evinnerligt poserande.
RaderaMed andra ord är det ondsinta människor som står bakom kraven. I alla fall upplever de sig själva som inte särskilt goda.
Ström Melin har bett om det, varför är hon upprörd.
SvaraRaderaSåg blåljusen från mitt fönster. Reagerade inte alls. Vadå, så här är det ju jämt när man bor i "helikopterövervakat område".
SvaraRaderaVälkommen till vekligheten, samma som de som betalar din lön !
SvaraRaderaJasså,jaha,gääääsp.
SvaraRaderaAnnika Ström Melin har drabbats av verkligheten.
Nu ska jag gå å sova.
God natt
Få slut på detta nu,vet hut. Först skall det tillsättas en utredning som läggs ned.Sen gör vi om det.
SvaraRadera