Sådana som Löfvén, Lööf, expressen och SVT har medvetet invaggat EUs folk i falsk trygghet med sina tillrättalagda nyheter.

En gång efter andra världskriget var Europa fredat, och folken byggde upp vackra och starka demokratier.
Våra unga idag däremot växer upp i regim-politikernas och regim-journalisternas förljugna indoktrinering om den goda världen - som inte längre existerar, och om allas lika rättigheter - som blivit en billig bluff.
Det naturliga försvaret mot ondska är därför totalt bortkopplat.
Hur ska någon förstå den bestialiska ondskan i världen när två avskurna, blodiga och trasiga kvinnohuvuden som bärs runt i förakt för de otrognas demokrati och jämställdhet, i expressen kallas slakt med machetehugg för "stickvåld" och på SVT kallas det för "knivskador på halsen".
Uppenbart gjorde mediaprogrammeringen att dessa två kvinnor kände sig säkra. Men kvinnorna vanärade, helt ovetande, Antje Jackeléns tros-frände-församling islam och det muslimska landet genom att resa otäckta och utan manlig eskort.
Detta brott straffas med döden.
Koranen 5:33. "Det rättvisa straffet för de som kämpar emot Gud och Hans budbärare, och som begår hemska brott, är att dödas eller korsfästas, eller att få sina händer och fötter avskurna eller att landsförvisas. Det är för att förödmjuka dem i detta livet, sedan drabbas de av ett mycket värre straff efter döden".
Våld och islam hör ihop. Ska det vara så svårt att fatta det.
SvaraRaderaLiksom idioti och Svenska politiker.
SvaraRaderaVad skulle kvinnorna i Atlas bergen å göra?
SvaraRaderaIngen trygg plats för ensamma damer.
Mycket naiv semestertripp.
För inte så länge sedan,cyklade två fågelholkar utrustade med cykelhjälmar till islamist land.
De blev av med både cykelhjälm och huvud.
Man måste tänka efter före.