Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
SVT. Katrin Goldstein-KyagaProfessor emerita, tibetforskare:
En andra generationens invandrare, starkt förknippad med Södermalm och Södertörns högskola, gift medvetna första generationens invandrare läxar upp Dalai Lama och svenska folket? Vissa har tydligen ingen skam i kroppen.
SvaraRaderaVem ska nu förklara vad professorn egentligen menade. För det är klart att hon egentligen inte menade att Dalai Lama inte visste vad han pratade om.
SvaraRaderaVilken vämjelig förminskning av en stor man. Och av oss.
SvaraRaderaYtterligare ett bevis på att professortitel inte betyder ett dugg. Hon framstår som en ynklig person.
SvaraRaderaVad gör dessa muslimer i väst?
SvaraRaderahttps://petterssonsblogg.se/2018/09/16/vad-gor-dessa-muslimer-i-vast/#more-264583
Professortitel i Sverige utdelas för att kunna betraktas som "sysselsatt".
SvaraRaderaTjalle
Zionist och globaliseringsvurmare!
SvaraRaderaDet är inte första gången som Dalai Lama uttrycker sig så. Allt finns på internet så varför förneka eller omskriva det han säger? Svt behöver inte i sann DDR anda uppfostra oss.
SvaraRaderaDDR
Södertörns högskola. Någon som trodde något annat.
SvaraRaderas
Det är samma sak som alla regimjournalister gör med Mattias Karlsson, Jimmie Åkeson och andra goda nationalister, kastar sig över svaren och omvandlar dem till värdegrundsfientliga.
RaderaJo,men i hennes ådror flyter ju det judiska blod,som sedan århundraden ansett sig stå över,alla oss andra.
SvaraRaderaEller "de utvalda"som de själv formulerar,sitt ursprung.
Alltså tag hennes uttalande,som ett av miljoner !!