onsdag 7 december 2016
Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
Låter det som rasistisk aparheid? Och som att föredettingar försöker göra en ernman/schyffert/gardell?
Sådan är den svenska socialismen.
Våra förfäder firade också Lucia. Eller Lussa som dom kallade det. Fast då var det en ljushögtid inför midvintersolståndet. Sedan kom de kristna och tog högtiden och något fjantigt helgon från Italien fick huvudrollen.. Rätt patetiskt om man tänker efter..
SvaraRaderaElaine Eksvärd har, tyvärr, gått ner gått ner sig totalt gått ner sig i PK-träsket efter en, som jag tycker, bra start på yrkeslivet. Det måste vara ödets nyck att horder av människor som lider av "godska", inklusive uppenbarligen Stefan Holm, går ner sig i PK-träsket just när svenska folket tillsammans med många andra västerländska folk är på gång att dränera träsket.
SvaraRaderaDom hänger frivilligt fast i relingen på Titanic.
SvaraRaderaFattar inte att dom orkar. Manliga Lucior är tydligen på modet.
SvaraRaderaHudfärgen på Lucia retar inte, men kanske det skulle passa med en hen.
Samma åsikt!
SvaraRaderaAlla Lucior bör sparkas ur Norden samtidigt som muslimerna, judarna och allt annat pack.
SvaraRaderaSjit. Vilka får stanna, Berra.
RaderaDet är lagom om vi strävar efter en befolkningsmängd på ca 3 - 4 miljoner. Då kan vi bli självförsörjande på mat även när vårt fossildrivna jordbruk få klappa ihop om sådär ca 15 år. Du vet att importera 50 % av käket som nu finns inte framöver. Eller har du nått annat förslag?
RaderaMvh Berra
Berra, Lucia sprider glädje i mörkret. Lucia har ingen ond agenda.
RaderaLåt oss ha kvar henne.
Kanske vi för en kort stund kan få återuppleva Sverige och slippa höra allt elände om islamismen och våld som skrämmer slag på många av oss.
Gud välsigne Gotland och fastlandet och Carinas ö...jag flög över Gotland och fastlandet idag..det är ökad flygspaning över Norrbotten..!
SvaraRaderaStefan H
I all välmening, herr Överste!
RaderaNorrland ligger betydligt längre norrut.
Åtminstone när vi följde den retirerande svenska armen ( av år 1808-9) i spåren i somras.
Såg just idag att man ( även jag??) kan få
Försvarsmaktens värnplikts medalj.
Vore häftigt i sanning.
Men ingen skulle tro på det i mitt fall...
Jungman Jansson
Stefan H. Ska vinka till dig om jag ser några plan.
SvaraRaderaVad vill Stefan Holm säga med sitt tramsande?
SvaraRaderaÄven dålig reklam är bra reklam och billig tror åhlens.
Raderas
Förmodligen reklam under ribban eller ?
SvaraRaderaÅhlens ska sparka 60 från huvudkontoret samt måste stänga varuhus på löpande band. Tydligen räcker det inte att sälja hucklen.
SvaraRaderaÅt h-e med Åhléns.
SvaraRaderaHandla inte i deras månglarbodar.