söndag 7 juni 2015

Vakna svenskar - Bojkotta islamkryparna Max hamburgare!


Från FB: - "En sorgens dag då jag inser att jag aldrig mer kan äta på min favorithamburgarrestaurang Max . Skäms i oändlighet på er jävla islamist kramande djurplågare!!! Jag uppmanar härmed SAMTLIGA att bojkotta allt som har med Max att göra tills dårskapen upphör!!!"

8 kommentarer:

  1. Vet egentligen inte varför, men jag har aldrig ätit på Max tidigare. Nu vet jag varför jag inte kommer att göra det i framtiden heller.

    SvaraRadera
    Svar
    1. Hittills har det varit mkn favorit, man har kunnat få goda burgare i fräscha salladsblad istället för bröd. Men nu är det slut på det!

      Radera
  2. Vad i helvete menar ni?

    SvaraRadera
    Svar
    1. Halal slakt=djur misshandel.
      Fatta det anonym.

      Radera
  3. Jag undersöker varje produkt jag handlar i butiken för att se om det har halal-stämpel. Precis som många bojkottar danskt fläsk så bojkottar jag halal-varor

    SvaraRadera
  4. Nu gäller det Max:s butiker i Dubai, där all slakt av djur är halal inte i Sverige.
    I Sveriges slaktas alla djur först med bedövning och sedan skärs halsen upp för att tömma djuret på blod.
    Halalslakt är att efter vissa böner skärs halsen av djuren UTAN bedövning.

    SvaraRadera
  5. ALDRIG MER MAX!!!!!!!!!!!!!!
    NIX!!!!!!!!!!!

    SvaraRadera
  6. Jaha, då blir det till att bojkotta alla de stora hamburgerkedjorna nu då. MD äter vi inte på sedan lång tid tillbaka av alla skäl man kan tänka sig och BK har jag aldrig varit förtjust i och nu Max. Sibylla is da shit, med andra ord.

    SvaraRadera