fredag 9 maj 2014

Varning för den lede Fi.


6 kommentarer:

  1. Erk du Maja,så ska vi haet..Men Erk var ska vi taet ?

    SvaraRadera
  2. Maja du - vi tar´t från vita män!

    SvaraRadera
  3. Att någon överhuvudtaget kan ta denna psykopatiska och megalomaniska kvinna på allvar och var finns alla andra kvinnor som ingår i F! styrelse....det är en typisk gammal kommunistisk ledare, allt ljus på mig.
    Hu jeda mej!
    Stefan H

    SvaraRadera
  4. Det är inte det att hon är feminist. Det är det att hon är kommunist.

    SvaraRadera
  5. "Kommunist" är en av det tre grupper man aldrig skall lita på..
    De Övriga? Gissa själva.
    Men hon har ju utan tvekan talets gåva och pladdret hennes går ju hem hos de alltför många som inte kan tänka mer än ETT steg framåt.
    Just att se konsekvenser i flera steg framåt lär vara en förmåga hos normalintelleigenta som utvecklas med åldern. Barn kan klara ETT steg, typ "jag vill ha godis, NU!" (innan maten..)
    Apropå enstegtänk, hur många noterade att i partiledardebatten nyligen var jobben i centrum, alltmedan de allra viktigaste i sammahanget inte ens nämndes?
    Företagarna alltså, de som ska tillhandahålla "jobben"!....

    SvaraRadera
    Svar
    1. Skulle personligen gärna se hur det gick, med nuvarande regler, om de politiska partierna startade säg ett företag per parti.
      Varför inte gå före som lysande exempel?
      Hur länge höll Monas företag innan det konkade?

      Jungman Jansson

      Radera