tisdag 29 april 2014
Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
-" Naturligtvis kan inte ett spädbarn förväntas följa den politiska debatten, ta ställning mellan olika partier eller ens lägga en valsedel i ett kuvert. Men det kan deras vårdnadshavare. Så varför då inte låta barnets förmyndare rösta åt det?
Googla och läs om den " politiska jordbävningen"
SvaraRaderaDet finns nog ingen gräns för det politiska vansinnet. Det gäller väl mest MP o V C (oops) och inte minst FI. De andra partierna inom sjuklövern kommer väl inte så långt efter. När ska väljarna sluta överse med tokerierna, inse fakta och reagera på de uppenbara vansinnigheterna som dyker upp i allt snabbare takt. Kanske hoppas de inblandade att den aktiva delen av valmanskåren blir så trötta på skiten att de bildligt talat lägger sej ner och drar täcket över huvudet och struntar i allt. Att de inte ska orka med mer idiotier... eller fler idioter. Man kan undra.
SvaraRaderaSkogis.