Man måste bara älska Alice Teodorescu.

Alice Teodorescu: Vem är nazist när alla är nazister?Ledare GP.
Jag instämmer med Sven Edenpalms kommentar:
-"Alice T är en klipsk tjej, hennes artiklar är sakliga och aktuella. Vad som utskiljer henne och borde inspirera andra kvinns är hennes mod. Hon tycks äga den viktigaste egenskapen som man kan ha, hon är orädd, hon ryggar inte för sanningen, hon behöver ej skygglappar.
I artikeln nämner hon Bjerström och dennas problem med invektiv, som den insiktsfulle begriper har Alice fått mer än nog av sin beskärda del. Undertecknad är en råbarkad sälle, har flertalet ggr fått anonyma brev med diverse hotelser, det rör mig inte i ryggen. Emellertid läste min sambo ett av dessa, hon tog väldigt illa vid sig, gick inte i närheten av brevlådan på flera månader. Ge tusan i att anonymt hota/smäda folk med andra åsikter än dina egna."
Alice blir snart den politiker som kan leda moderaterna ur kräftgången så partiet blir nationalkonservativt till höger om SD.
SvaraRaderaSD's program är socialkonservativt som socialdemokraterna var före Palme.
Slutsats; Alice kan bli Sveriges första kvinmliga statsministrr