Här, sosse-Löfvén, SVT, och all världens gapande globalistmedier - nåt nytt att chockeras över!
Här är en ny bild som ni kan frossa i, som ni kan begråta, som ni kan piska era kinder till i förtvivlan, som ni kan våldsamt slita ert hår inför, och låta krigsrubrikerna dundra till!
En man som svenska staten har utnyttjat, förbrukat och sedan slängt att dö, hungrig, törstig och skitig på bakgårdens soptipp i sin egen avföring.
Några pengar kvar av alla hans inbetalda livsbeskattning finns inte, de går okortat till reinfeldts och löfvéns nya "flyktingar".
Inget att publicera? Vit svensk äldre, laglydig man, okeij inget nyhetsvärde? Ingen är intresserad? Inga pengar att tjäna på bilderna? Ingen politisk underton som går hem och gynnar globalistregimen och islamistmedia?
Nä.
Otack är den armes lön
De e islamistens paradis men
Ingen hör på svenskens bön.
Nazistisk vård? Ska vi ha det i Sverige?
SvaraRaderaDu glömde (?) inledande strof; "Sådan är socialismen".
SvaraRaderaHur många sådana här fall finns det som inte kommer till kännedom. Denne man har ju ändå släktingar. Men alla de som inte har någon som ser till dom är ju helt utlämnade. Man blir skrämd av de som styr Sverige av idag.( här plats för svordomar och allt annat man ville säga)
SvaraRaderaDGDFria
E de'det här som kallas välfärd vill jag inte längre va' med.
SvaraRaderaDe värsta tragedierna p.g.a. förskingrade resurser göms bakom betalväggar!
SvaraRaderaSyns det inte så finns det inte resonerar PK-patrasket:
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/LAajL1/aldre-man-hittad-livlos-i-sitt-hem--myror-byggde-bo-i-hans-ben
Linköping 28 Maj, onådens år 2019
Äldre man hittad livlös i sitt hem – myror byggde bo i hans ben
En 81-årig man hittades medvetslös i sin lägenhet och vägde bara 38 kilo.
Hans ben var såriga och det kröp maskar och myror över honom.
Benet riskerar att amputeras....
Bräcke diakoni, socialtjänsten, hälso- och sjukvården samt primärvården har varit informerade men orkade inte bry sig, det var bara en "Svenne" som inte längre går att krama skattepengar av?
Nä. Jag vill bara önska att det du skriver inte vore sant. Varför finner vi oss!
RaderaSom du skriver...ingen bryr sig. Det finns bara en grupp i samhället som " de goda" bryr sig om. Alla vet vilka...
RaderaHar lovat mig själv att aldrig länka till aftonlögnen, men ibland snubblar man;-) Här är en bättre länk:
Raderahttps://www.newsner.com/nyheter/niclas-hittade/
Vi bryr oss men politikerväldet vill inte lyssna.
SvaraRaderaPersson i sin herrgård,Reinfeldt på sin skärgårds ö,Löfven i sitt palats.Alla avdankade politiker som suger ut våra sista ören till sin egen vällevnad,tar pengar från denne utsvulte,sjuke man.
Svensk äldrevård heter ÄTTESTUPAN.
Löfven vill besöka vanligt folk,här har en vanlig svensk man att hälsa på.
Adjööööööööööööö
Skulle Trump kalla stället för "Shithole"?
SvaraRaderaSåvitt jag förstår: helt osannolikt i Finland.
SvaraRaderaHoppas jag inte har fel...
Jungman Jansson
Jag blir illamående, gråtfärdig och glödgande arg. Sveriges behandling av de äldre är så fruktansvärd. Berättelser som denna borde nå ut till andra länder, för att visa hur "den humanitära stormakten" tar hand om sin äldre befolkning.
SvaraRaderaMaggan