torsdag 27 december 2018

Det är dags nu, svenska folket, att ställa frågan till våra politiker.

Varför ljög ni så för oss?!??


3 kommentarer:

  1. Tonald Drump2018-12-28 01:03

    Inte ens en revolution kan rädda oss.
    Sverige kommer att bli det första landet i västvärlden att implodera.
    Vi är inmålade i ett hörn som vi aldrig kommer ur. Hoppas verkligen att landsförrädarna får betala dyrt för deras oförmåga att sköta landet.

    SvaraRadera
  2. Missuppfattade jag, eller har SD uteslutit en person som ansåg att islamiseringen i Sverige bör bekämpas? I så fall är de på god väg att sälla sig till 7-klövern i mina ögon.

    SvaraRadera
    Svar
    1. SD tillhör 8-klövern!
      SD lika lite som något av de andra i 8-Klövern är intresserade av att diskutera det problem, vars lösning skulle lösa de flesta andra problem, som är det huvudsakliga problemet i Sverige. Den globalistiska bankmaffian styr den ekonomi som styr pengarna som styr politiken. Tag bara exemplet när Wallström "förolämpade" Saudiarabien ang kvinnors rättigheter. Då åkte Löfven och hans entourage till Saudi och fjantade runt i landet och media iklädda sjalar. Men vilka fler var med? Någon som vet?
      Jo precis, Wallenbergs somägare till Investor AB som äger SAAB och delar av Bofors vapentillverkning och en stor del av Ericcsson som tillverkar kommunikationsutrustning, alltså mängder av olika krigsutrustning.
      Min fråga blir så klart:
      Varför skall en vapenmånglare vara med när statsministern skall åka till Saudi och be om ursäkt för en inkompetent och rabiat utrikesministers klavertramp?
      För att sockra ursäkten med lite vänskapligt vapenskrammel.
      Vad vi behöver i Sverige med flera andra länder är en bankreform. Varför skall globalisterna via sina affärsbanker råna svenska befolkning på ca 419 miljoner i så kallade räntor varje dag? Varför skall dessa banker har rättigheten att skapa pengar elektronisk med ytterst lite om ens någon kontroll. Varför skall Sveriges Riksbank, som styr en mycket mycket stor del av den svenska ekonomin, vara en privatägd Rotschild-bank? Varför får Riksbanken utan motstånd besluta att all kontanthantering skall tas bort? (Anledningen är att de vill ha FULL koll på ALLA pengar i landet!) Varför får globalisterna översvämma landet bara för att de behöver fler skuldslavar så de kan vidareutveckla den sjuka ekonomi som för närvarande råder.
      Sparka ut Rotschilds Riksbank och låt staten starta en egen Riksbank som är ensam om att få skapa pengar. Släpp kontanthanteringen fri!!!! Basera ekonomin på guld eller järnmalm eller koskit men ta ifrån globalistbankerna rätten att skapa elektroniska pengar.
      PUH! Det blev ett långt inlägg men jag hoppas ni har tålamod att läsa hela.

      Radera