Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
När jag reser utomlands talar jag aldrig om att jag kommer ifrån Sverige.Tidigare drog jag till med ett annat nordiskt land.Nu får väl månen vara hemvisten.Hela Europa är nerlusat med slödder.Ve å fasa.
SvaraRaderaMinns som stolt svensk flygis, att jag sörjde med amerikanska passagerare som under en period skruvade på sig och ville be om ursäkt för sitt land och sin politik. Nu är jag själv där med skämskudden!😒
RaderaFattar inte journalisterna att dom skämmer ut svenskar och Sverige genom att peka ut oss som brottslingar.
SvaraRaderaUndrar varför så många i denna yrkesgrupp inte är seriösa?
Skämmer ut endast på svensk mark. Tro inte att människor i andra länder läser vad svenska vänsterjournalister försöker pådyvla mänskligheten.
RaderaAnnana