Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
- Kollegor till mig säger att jag måste raka av mig skägget för att jag ser ut som en terrorist. Jag är rädd för att äta i köket med de andra, och jag har lärt mig att hålla mig undan från dem och vara för mig själv.
Just det! Så rätt Carina
SvaraRaderaMaggan
Mannen vill ha största möjliga ersättning för att han blivit kränkt!
SvaraRaderaLennart
Mannen kommer att få det var så säkra ! Lunds kommun lägger sig platt. Det finns likasinnade inkvoterade på arbetsplatsen.
SvaraRaderaDO anmälan så blir han ledig och fri för resten av sitt liv.
SvaraRaderaKlappat och klart livstidsförsörjning.
Äckligt långskäggiga är det mest motbjudande som finns och alla gör väl sina liknelser vid denna syn.
Jag går omvägar när jag får se långskäggiga och det gäller även "Hipsters"! Båda sorter signalerar fara var och en på sitt sätt.
SvaraRadera