tisdag 3 februari 2015

Nike Nylander, Aktuellt, det finns ingen plats i himlen för kvinnor som våldtar kvinnor.

View image on TwitterMaximilian Maximos publicerar idag bilder på de misstänkta somaliska gruppvåldtäktsmännen. 

I Aktuellt blev den våldsamt utsatta och svårt chockade kvinnan våldtagen igen. Och igen . Och igen. Och igen - när Niki Nylander betonade med skärpa, att männen som begick det grova dådet är "SVENSKAR". 

Offrets livstraumatiska upplevelser ska undertryckas och offras på den heliga svenska mångfaldens altare. StatsTVs övergrepp är kriminellt i mina ögon.


4 kommentarer:

  1. Utan att försköna detta fruktansvärda dåd frågar man sig,hur en vuxen kvinna kan vara så naiv,att hon kan följa med till en sådan figurs kabin ? Skulle inte förvåna mig om hon tillhör de 87 % !

    SvaraRadera
  2. Tvivlar på att hon gjorde det frivilligt.

    SvaraRadera
  3. Vi svenskar är såå glada att vara ett föredöme för övriga världen. Vad gäller att ställa upp för dessa äckel.Den svenska välfärden försvinner allt fortare.Snart ingenting kvar.Låna Sahlin skall väl omskola förövarna.Hennes tfn linje går säkert varm nu.

    SvaraRadera
  4. Personerna på dessa bilder figurerar även i ett våldsbrott som begåtts i Bristol. De sitter inlåsta och kommer att göra det några år till. Se länk.
    http://www.exponerat.net/uppdatering-fyra-av-somalierna-pa-amorella-redan-slappta/
    De som var inblandade i den vidriga händelsen i helgen har väl fortfarande inte synts på några bilder?
    Maggan

    SvaraRadera