lördag 13 december 2014

Fingret i luften hjälper inte,



om fingret har beröringsfobi.

Helins hat-tidning har ruskats om och brutalt väckts, och skriver nu att "regeringskrisen har ­skakat om svenska folket, och att ekonomin och ­invandringen seglar upp som högprioriterade frågor hos ­väljarna.

– Det innebär ett stort ­skifte när det gäller ­svenska folkets syn på vad som är ­viktigast."

Nytt?? Skifte? Seglar upp??


I minst tio år har jag inte pratat om nånting annat. Därför kallats nazist/rasist/fascist.


Av Sahlin/Reinfelddiktaturens spindoktorer och deras korkade anhang som bestämt vad som är tillåtet att säga i Sverige.

7 kommentarer:

  1. Jag har i mitt 45 åriga liv blivit kallad för fascist, rasist, nazist, islamofob och högerextrem....men det rinner av mig som varmt vatten och numera så tar jag det som en fucking komplimang! De som kastar dessa ist-kort i ansiktet på folk, de är små och grå och luktar lacknafta!. De lider av extrem bekräftelsemani, och i och med deras politiska dårskap så tvingas de, som väl är, till ett flaggrant liv i den yttersta marginalen. Sieg heil på er alla Sverigevänner, nu har jag Göring på middag.

    SvaraRadera
  2. Det är väl bara att konstatera att de, massmedia och det övriga etablissemanget, de lever inte i samma samhälle som vi andra. Fast, nog har de varit högst medvetna om strömningarna hela tiden. Annars hade de väl inte satsat "all in" på att trycka ner oss så mycket det bara har gått.Hycklare är ju bara förnamnet. Må de bildlikt talat sakta brinna i sitt egentillverkade lilla helvete.

    Skogis.

    SvaraRadera
  3. Mina herrar, att ni skriver kommentarer här tar jag som en fucking komplimang, och kommer gärna på middagen, Arn. M Heldin!

    SvaraRadera
  4. Vad!
    Min Kollega på middag och jag ej inbjuden?
    Apropå fascist.
    Läser just J Hakelius bok om diverse engelsmän.
    Bl. a. Georg Orwell.
    Han påstås ha skrivit: " Etiketten fascism bland vänstermänniskor
    användes så slarvigt att det till slut omfattar alla utom just deras egen sekt."
    Verkar ju i högsta grad Sverige av idag.

    Jungman Jansson

    SvaraRadera
  5. Han visste vad han talade om.

    SvaraRadera
  6. Att leva under den despotiska Reinfeldts era har varit hemskt
    Mona Stahlin är också ute ur leken men gör allt för att synas igen.
    Lyckades tysta och skrämma.
    Nu har sanningar börjat uppdagas och folk börjar så smått våga prata
    igen. Vem är dom största rassarna och förtryckarna?
    Reinfeldts hat mot SD känner vi till och det handlade bara om hans egen makt inte om landets bästa.
    Hoppas han flyger vidare och landar hårt.

    SvaraRadera
  7. Så lätt är det för ett demokrariskt folk att låta sig styras av en despot, med hjälp av styrd media och propaganda. Så fruktansvärt.

    SvaraRadera