onsdag 31 december 2014
Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
Lyckligtvis har jag alltid gått min egen väg, det är det drag jag är mest stolt över, den raka ryggen, och noll behov av att lealöst huka mig för att få lov att tillhöra korrekthetsmaffian. Jag instämmer också heligt i Herman Lindqvists träffande - och tragiskt sorgliga - synpunkter på majoriteten av mina landsmän.
Som jag tidigare skrivit.
SvaraRaderaSvensken låter sig hellre mördas än att han protesterar.
Går det aldrig över? Finns det ingen cure?
SvaraRaderaMjaaa,Det finns en liten möjlighet att få ynkryggarna att
Raderalämna soffan och och ryta och slå näven i bordet och
det vore om alkoholförbud infördes.
Men nu är ju alla politiker väl medvetna om detta så
det kommer aldrig att ske för om dom en gång smakat
blod osv.
Jag har tidigare skrivit nånstans att situationen i Sverige kan jämföras med en kastrull vatten. När man sätter på plattan börjar det först låta lite grann, sen kommer det små bubblor i botten och sen !!!!
SvaraRadera