Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
Oskar sa: - "Denna blogg är en stilla oas för frihetstänkare." De vackra orden kom så nära min tanke om hur det ska kännas att vara här! Jag kontrollerar inte era kommentarer, gör det själva och ta ert ansvar enl svensk lag.
En "strippa" som kulturminister, en annan kvinnlig minister har blivit mördad, levt som man, och som fattig bondmora i Finland, ministern Mehmet Kaplan stöder terrorist organisationen IS i Irak och Syrien och en sjukvårdsminister som fuskat, stulit pengar från SSU och har ingen utbildning!
SvaraRaderaSkönt att om tre timmar få flyga upp i det blå!
Stefan H
Vad ger dig rätt att håna oss jord och vattenbundna varelser?
RaderaDet är inte fair play!
Jungman Jansson
Men du var intresserad av att ta flygcertifikat för sjöflygplan...vilket jag har.. så om det går att ordna skulle du kunna bli min trainneelev..."den flygande Jungman Jansson" och senare ingå i någon rote för att hälsa på ryssarna!
RaderaStefan H
Stort tack!.
RaderaMen jag vill inte taga knäcken på ytterlgare flyglärare...
Lite överdrift där.
Läste av en händelse just idag om Republic RC 3 i Flygbok från 2001.
Känslig dam av allt att döma.
För övrigt nyligen: Avazas ägare hamnade upp och ner.
Hjälper ej med penningar.
Viss ödmjukhet fordras.
Jungman Jansson
Du ser det lite grann från ovan, och det måste vara skönt att få välbehövlig distans. Mitt i kan man ju tro att man har tappat förståndet.
SvaraRadera